طنز 4 نکته ای!!

امروز که برای سومین بار بابت بیمه خسارت ماشین رفته بودم نازی آباد،برگشتنی،راننده تاکسی که پیرمردی شوخ و شنگی با کلاه کش باف سورمه ای و پولیور سورمه ای و یه خال سیاه رو دندون بالاییش بود یهو سر صحبت رو باز کرد:
" قبض گاز اومده بود 60 هزار تومن رفتم اداره گاز که مگه شما نبودین میگفتین آب و برق رو مجانی میکنین پس چرا چن برابرش کردین؟یه سر و صدایی راه انداختم!!!بعدشم تو حراست بهشون گفتم شما جوونا مارو... نفرین نکنین که مست شدیم و انقلاب کردیم.و اونا هم خندیدن بعدشم براشون از شعرای آهنگران خوندم"
پرسیدم :حالا چقد کم کردن؟
- 10 هزار تمون!!
بعدشم تا بازار دوم نازی آباد برام آهنگران خوندو جابجا تکرار کرد:"ما مست شدیم و انقلاب کردیم!!"
4 تا نکته از این مصاحبت فوق العاده مفرح قابل ذکره:
اول اینکه : یکی تو اون اداره گاز(گوز) نبود به این پیرمرد به شوخی بگه قرار بود آب و برق مجانی بشه نه گاز!!
دوم اینکه: این کلمه ی : "مست شدن" که تکرار میکرد بار اروتیک زیادی داشت وبه مورخین و تحلیل گران تاریخ و وقایع انقلاب و ایضا معتقدین به ترم های" سوبژکتیویته ی جمعی" و "شورشهای آزادی بخش " و "آنارشی"توصیه می کنم که به آن بپردازند!!
سوم اینکه: اون صحنه داخل حراست اداره گاز با تصور قیافه های حراستی ها درحال تماشای پشتک واروی این پیرمرد رو مثل قرص ضد افسردگی هر وقت لازم شد مصرف نمایید.
نکته ی چهارمی هم اصلن به این متن و ماجرا ربطی نداره ولی به وسطه ی بار نوستالوزیکش در طنز های معاصر در متن زور چپان می شود،مهمترین خبر روزنامه ی شرقِ ه:
رییس جمهور گینه ی بیسائو در گذشت

/ 0 نظر / 24 بازدید