اصل و نسب من!

عین عبارت مجری رادیو که تو تاکسی شنیدم:"ما به نژاد و دینمون افتخار میکنیم امیدوارم هم وطنان عزیز در هر نقطه ای از دنیا که هستن به یاد خلیج همیشه فارس باشن"حالا یکی بیاد بگه نژاد من چیه:

من از طرف مادری که خونواده ی پدریش از ساداتِ تاجرِ سیا سوله یِ کرمونی بودن و خونواده ی مادریش از سادات زمیندار و سفید مفید یزدی بودن به فرض قلابی نبودن شجره نومه یه رگم عربه. از طرف پدری هم مادرش از زرتشتیایِ تازه مسلمون شده تو 150-200 سال اخیر بوده که به همین خاطربهش میگفتن "جدیدی" و ازطرف پدریش معلوم نیس چی بوده چون جدش بنام حاج بداغ بهمراه برادرش حاج رزاق از یه جایی دیگه اومدن  که مشخص نیس کجا بوده ممکنه فارس،گیلکی،بلوچ، لر یا ترک یا هر چیزی بوده باشن،حالا این مجری بیاد بگه نژاد من چیه که باید بهش افتخار کنم؟

/ 2 نظر / 30 بازدید
مگ مگ

سلام. نژاد شما انسان است زیر خدا زمین را مرز بندی نکرد ما انسانها از روی خودخواهی مرز بندی کردیم وگرنه همه از نسل آدم- حوا هستیم.رنگ پوست و.....تفاوتهای فردی است که همدیگر را اشتباه نگیریم وگرنه ما همه بدنمان از مو تشکیل شده بچه زا هستیم خونگرمیم و... در نهایت از تیره پستاندارانیم و کل کوها ودریا و کائنات هستی منابع طبیعی خداوند در اختیار انسانها برای تکامل است ...بدون مرز.... بدون اسم.....

الناز

[خنده][سبز]